KIRJUTAJATE KOMMUUN

“- 15” (Rents)

Posted in Miinus viisteist by Rents on juuni 30, 2010

Ei! Sest olen liiga noor ma veel!
Ei! Ja käimata on koolitee!
Ja kuulama pean oma vanemaid!

Ei! Sest ema mulle ütles nii!
Ei! Ei tohi olla teisiti!
Sest alles hiljuti täis 15 sain!

Kaisa oli sügavale kappi kummardunud ja tuhlas seal. Kiiresti leidis ta, mida oli otsinud, ja viskas voodile katkise, aga liibuva anarhia märgiga särgi, lühikese ruudulise seeliku ja tumesinise polo.
Juhan lesis koomiksit sirvides ja irvitas teda vaadates. „See sobib tõesti suurepäraselt kõigi muude asjadega kokku.“
„Lollakas!“ Tüdruk keeras talle selja, tõmbas sundimatult punase särgi üle pea ja asus riideid vahetama. Poiss hammustas huulde ja jäi vait. Teda oli lihtne relvituks teha.

Ammu möödas kesköötund,
ma vähkren voodis teki all.
Näen sinust öösel und –
nüüd minu mõtteis oled sa.
Sind tahan suudelda!

Paari minutiga oli tüdruk valmis, toppis ülejäänud riided kotti ja ulatas poisile tagi. „See ei mahu kotti, pane oma riiete alla.“
Juhan ajas mitu numbrit väiksema tagi selga ja keerutas enne enda oma selgatõmbamist peegli ees:“Hea siis, et ma üldse pede välja ei näe nüüd! Parem oleks, kui ma saaks ka midagi selle eest.“ Tüdruk teeskles, et ei kuulnud ja astus ükskõikselt toast välja.
Viisaka ja tagasihoidliku elutoa diivanil istus tüdruku isa:“Hei kullake! Sa oled täna nii ilus!“ Ta silmitses heakskiitva pilguga tüdruku tagasihoidlikke musti pükse ja kena sinist polo. Seejärel ta ohkas. „Kas sa pead neid saapaid KÕIGEGA kandma?“ Tüdruk ohkas vastu ja ootas, et mees juba ükskord lõpetaks.
„Olgu, tirts, olgu sul lõbus. Ole keskööks kodus ja ole hea tüdruk.“ Viimase osa juures vaatas mees Juhanit nii põletava pilguga, et sellest tuhast oleks võinud fööniks tõusta. Juhan ilmselt ei teadnud, mis fööniks on, aga tal oli pohhui, nii et ta naeratas rõõmsalt ja asetas väljudes nagu muuseas käe Kaisa tagumikule. Tüdruk ei öelnud ikka veel midagi, aga ta kõrvad läksid taas roosaks ja ta kiirendas sammu.

Ei! Sest olen liiga noor ma veel!
Ei! Ja käimata on koolitee!
Ja kuulama pean oma vanemaid!

Ei! Sest ema mulle ütles nii!
Ei! Ei tohi olla teisiti!
Sest alles hiljuti täis 15 sain!

Nurga peal elas Maia-Liisa, see oli nende esimene peatus. Sealt väljus üks neist tunduvalt vähem kaetuna ja teine vähem laiaõlgsena. Tüdruk naeris rõõmsalt ja rabas oma kaaslase käest. Poiss tõmbas ta enda vastu ning vaatas talle irooniliselt otsa:„Ma ei usu, et maskeraad väga anarhia on.“
„Sina ja sinu põhimõtted.“ Tüdruk vaatas maha ja kallutas end Juhanile lähemale.

Kõrvus kumiseb mul viis,
mida tookord makilt kuulsime.
Ei teadnud ma veel siis,
et minu mõtteis oled sa.
Sind tahan suudelda.

Tagged with:

4 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. Rents said, on juuni 30, 2010 at 10:00 p.l.

  Vaatasin töökäsust ehk veidi mööda, aga just see mulle pealkirjaga seostus. Ja olgu öeldud, et mina ise olin alati pigem see tüüp – s.t. selle asemel, et valetada ja kergemini läbi ajada, oli mul mingi haige vajadus oma põhimõtete eest seista, pole siiani päris üle läinud. Mine võta kinni, kumma suhtumise pooldajatel õigus on või kas selles osas on õigust üldse olemas.

 2. Oudekki said, on juuni 30, 2010 at 11:14 p.l.

  Armas laast. Aga tehnilisest küljest, minu arvates liiga detailne… Natukene võib lugeja fantaasiat usaldada ka, kõike ei pea puust ja – punaseks – ette kirjutama 🙂 🙂

 3. […] Rents oli seekord romantiline. […]

 4. kaamosrules said, on juuli 4, 2010 at 2:36 p.l.

  Väike wicked pildike paheliste noorukite elust 😀
  Mu meelest oli poisil loo lõpus õigus kahelda piiga anarhismi siiruses, mis anarhist laseb end kodus raamidesse litsuda ja kodust väljas mängib lammutajat? Oudekkiga liigse detailipuru koha pealt nõus, aga sisu sellisena, nagu mina seda välja lugesin – kes ma sellised tegelikult oleme; toitjate ees üks nägu ja oma karjaga liitudes teine – meeldib mulle väga.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: