KIRJUTAJATE KOMMUUN

Sadamakass

Posted in Sadamakass by meretuul on august 15, 2010

Sadamakass

By meretuul

Kaks kavalat rohekat silma. Need hämmeldasid, tõmbasid, ent mõnikord ka – hirmutasid. Siiski leidis Herdis end mööda pruunikaid koridore või hämaraid nurgataguseid ühe nendele pisut viltustele ja sisendusjõulistele silmadele järgnemas.

Vahel  tundus, nagu oleks Sadamakassi hääl see, mis enim enda poole tõmbas. See oli võrgutavalt võluv – mesimagus, keelitav, nurruvalt unine, ühtaegu helisev ja veenev. Jah, Sadamakass oli üleni salapärane, ümbritset`uimastavaist aroomidest, kastanpruunid, kaneeli järele hõnguvad salgud hooletult ümarat, sünnimärkidega palistatud nägu varjamas ning  pikad tumedad  ürbid nagu nahkhiiretiivad tema järel laperdamas. Herdisele näis peaaegu võimatu, ent siiski samavõrra ka ahvatlev kuhugi sellesse maailma küündida. Esialgu aga ei tihanud ta seda uut terendavat olemist veel sõrmeotsagagi puutuda…

Et soovitu tal tõepoolest õnnestunud oli, adus Herdis esmakordselt alles siis, kui ta tumesinisesse kangasse mässituna apeslinikarva valguses Sadamakassi ülevoolavas embuses seisis ja kõikjal nende ümber oli vaid hingeldav, taltsutamatu rõõm ja meeletus. Sellest hetkest alates teadis Herdis, et  on saanud Vabaks suure algustähega. Ta ei osanudki päris täpelt seda teadmist enesele seletada,  see oli vaid suur, hea ja kindel tunne sügaval sees. Kusagil õige sisimas settisid aimdused külmadest segipaisatud aulatest ja salajastest üürikestest kokkusaamistest pimedates rebenenud kalavõrkudega nurkades. Just sellest hetkest peale võis Herdis äratõukamist pelgamata vastata igale Sadamakassi rõkkavale rõõmuhõiskele, sest seletamata kombel osutus kõik, mida viimane iial ette võttis, peagi uudseks, põnevaks, ootamatuks ning nauditavaks.

Ja siis …

Jah, siis tuligi SEE öö jändrike, sammaldunud, vaevu õitsele puhkenud õunapuude all. Herdis ja Sadamakass keerlesid  käsikäes hoogsas tantsuringis, ise põlvini kasteses rohus paljajalu, seelikusabad ööniiskusest tilkumas ning kibehõrk vermutimaik verevail huulil pärlendamas. Ja milline vabadus! Ilma vermutitagi võis sellest purju jääda. Ei ühtki kütke, ainsamat takistust ees- vaid sirge ja valev tee oli ees, mida mööda võis suunduda kuhu vaid hing ihkas.

Ja seegi oli ootamatult uus tunne-  ühel vallatul spontaansushetkel alasti mööda öiseid linnatänavaid iseteadliku ja särtsaka Sadamakassi järel tundmatusse jalutada, ümber vaid vaevu varjav õhuke supellina.

“Dream a little dream,” ümises Herdis endamisi kaldamudas sumades. Ühe käega püüdis ta kaipalkidest kinni hoida ning teisega  hoida üleval üha  allavajuma kippuvat lina. ÖÖ oli nii kaugel, kuid ometi … siinsamas lähedal. Sadamakass oli siinsamas … ja ometi nii lõputult eemal. See vaikne ümin Herdise sees ei tahtnud täna üldsegi vaibuda, eks see reetis pisut tema ekstaatilisi meeli, kuid mis siis sellest?!!  Ühtäkki tundis ta, et pole sugugi oluline, kas tuleb veel ka homne päev ja elu näib taas turvaliselt tavaline ja igav. Hoopis olulisemad olid hetkel tema ümber heljuvad soojad vaiksed lained ja kõrged turvalised puudevõrad, mida pead kuklasse ajades enda ümber tiirlemas võis näha. Tähtsad olid hoopiski kauged, kutsuvad rännuteed, oli Sadamakassi unelev ja kutsuv laulukaja, mis hajus kaasakautsuvana juba  kusagil pargialleel. Ning Herdis ei viivitanud enam hetkegi.

Siis taas tume redeltrepp, imetabane väike pööningukamber täis hullutavid ja meelaid hetki, pilke, puudutusi, tsipake punaveini hõrgutavat nestet ja Dream A Litlle Dream. Siis veelgi tajutavamad, meelitavamad, isegi nõudlikud hämaruses mööduvad siidised kehad ja juuksed ja lõhnad ja viltused rohekad silmad, mis aina lähenedes otse Herdise hingepõhja vaatasid.  Ja meelad huuled… Huuled, mis poolteadlikult, ent väga kindlameelselt Herdise omadel peatusid, otsisid, leidsid …

Tagged with:

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: