KIRJUTAJATE KOMMUUN

KKK

Tahan ka Kirjutajate Kommuunis kirjutada! Kuidas saan liikmeks?

Anna enda osalemise soovist märku kas Reeglite või Osalejate lehe kommentaariumis. Kui omad WP’s kontot, siis lisab admin sind selle kaudu Kommuuni liikmeks. Kui kasutad mingit teist blogi platvormi (nt. Blogger), siis anna teada oma meiliadre ja admin saadab sulle sinna kutse. Kui oled seejärel teinud endale konto sama meiliadrega WP’sse, saad automaatselt ka Kommuuni liikmeks – autoriks (Author). Ja pärast esimese loo ilmutamist saad toimetajaks (Editor).

Kas võin Kommuuni blogisse ka käesoleva pealkirjaga mitteseonduvaid, lihtsalt oma vanu lugusid postitada?

Üldiselt ootame siiski uusi, märgitud tähtajal (+ mõned päevad) ja väljakuulutatud pealkirjaga lugusid. Aga kui sa tahad oma vanemaid jutte publikumiga jagada, siis selleks on sobilik nt.: http://www.poogen.ee/

 Olen saanud just Kommuuni liikmeks, kuid ei oska WP’sse postitada…

 Postitamise lehe leiad blogi töölaualt (Dashboard). Klõpsad seal üleval hallil äärel asuva „New post“ peal ja avanebki postituse kirjutamise leht. Postitamise kirjutamise lehel on kaks vaatevalikut: a) Visual b) HTML. Kui tekst on kirjutatud varem valmis näiteks Wordis või OpenOffice’s, siis sealt soovitan kopida Visuali, siis nuppuderealt, kus kirjas Format kogu teksti esmalt “Preformatted’iga” üle tõmmata ja siis uuesti “Paragraph’iga”. Niimoodi kaotab võimalikud skriptid, mida HTML’iga ei pruugi näha, kuid mis võivad hakata hilisemat postituse muutmist segama. Visuali nupureal on veel ka selline sinine kastike, millel klõpsates näeb kirjutist muutes kogu lehte, ega pea seega surfama vaid selles Visuali praos, kust näeb vist ainult 5-6 rida korraga.

Reavahesid on jälle kõige parem korrigeerida HTML’is (ei tohi unustada pärast muutuseid salvestada – “Save Draft” nupp paremal). Kirjatüki lõplikuks avaldamiseks vajuta paremalt sinist nuppu „Publish“, järgneval muutmisel samas „Update“.

Kommuuni Reeglite leheküljelt saad teada, mis nõuetele kirjutis peab vastama.

 Kuidas saan “tag’i” oma postitusele lisada?

Kui oled postituse kirjutamise lehel, siis on paremal valik „Post tag“. Klõpsad „Add new tag“ peal ja lisad sinna tagi nimetuse (Nt. novell) ja siis vajutad sealt kõrvalt „Add“.

Kuidas saan oma postitusele kategooria (Category) lisada?

Kui oled postituse kirjutamise lehel, siis paremal, „Post tag’i“ all, peaks asuma ka kastike „All Categories“. Seal teed kas linnukese sobiva kategooria ette või kui õige nimega kategooriat ei paista, siis klõpsad selle all „Add new category“, mille peale peaks omakorda selle alla ilmuma „New category name“, millel jälle klõpsad ja lisad loo pealkirja. Ja siis vajutad selle alt „Add“. NB! Vaata, et samal ajal ei jääks sisse linnuke ka “Uncategorized” juures.

Kuidas saan teha nii, et mu postitusest jääks paistma ainult mõned esimesed laused (kuidas teksti „murda“)?

 Kui oled oma postituse kirjutamise lehel ja oled teksti juba valmis saanud, siis olles “Visual” vaate peal, peaksid nägema kirjutamise kasti ülalservas erinevaid nuppe. Ühel nupul on kujutatud kaht valget kasti, mida teineteisest eraldab punktiirjoon. Kui lähed oma kirjutises sulle sobivasse kohta ja siis klõpsad sellel nupul, siis “murtaksegi” su kirjutis kaheks osaks – see osa, mis jääb murdekohast ülespoole paistab avaldamisel momentaalselt, teist osa näeb lugeja alles siis, kui klõpsab kirjutise lõpus (“Veel…”) peal.
Kui murdekoht satub esimene kord valesti, siis saab selle kustutada, klõpsates selle kirjutamise kastis aktiivseks ja siis vajutades arvutil delete nuppu.

Teksti murdmine puudutab eelkõige pikemaid tekste. Väga lühikest miniatuuri ja luulet pole mõtet loomulikult niimoodi lõikuma hakata.

Kui olen juba Kommuuni liige, siis kuidas saan end Osalejate lehel välja kuulutatud pealkirja alla osalejaks lisada või Pealkirjade Panipaika pealkirju juurde panna? Kui mitu pealkirja tohin viimasesse omalt poolt anda?

Saad end Osalejate lehel osalejaks lisada, kui oled juba ühe loo Kommuuni kirjutanud ja seega sind on tehtud „Editor’iks“. Kui sa seda veel pole, siis anna oma osaluse soovist teada Osalejate lehe kommentaariumis (pealkirju saad lisada vaid “Editor’ina”).

End Osalejate lehel lisamiseks pead seda lehte muutma. Seda saad teha klõpsates nupul Muuda, mis asub lehe üleval servas (mustal triibul), vasakul. Soovitav lisada oma nimi HTML vaates, kuna siis tulevad reavahed normaalsed. Seejärel vajutad paremal asuvat sinist nuppu „Update“.

Sama käib ka Pealkirjade Panipaiga lehe kohta. Lisatavate pealkirjade arv pole otseselt limiteeritud, kuid võiks jääda mõistlikule tasemele (nii et igal kasutajal oleks ca 3 pealkirja loosimises).

Üks vastus

Subscribe to comments with RSS.

  1. Keit T. said, on märts 31, 2010 at 10:31 p.l.

    Lpg. Kommuuni liikmed! kui soovite siin midagi parandada või omalt poolt täiendada, siis laske aga käia 🙂


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: